1. Ana Sayfa
 2. İnceleme
Trendlerdeki Yazı

En Kaliteli Premium Elektronik Sigara Likit Tavsiyesi - Vapebak

En Kaliteli Premium Elektronik Sigara Likit Tavsiyesi ve en iyi likit markaları sizler için Vapebak.com sitemizde yer verdik.

En Kaliteli Premium Elektronik Sigara Likit Tavsiyesi
0

Elektronik Sigara Likit Tavsiyesi konulu bu makalemizde sizler için Vapebak.com sitemizde yer verdik. Elektronik sigara cihazları, Pod mod ürünleri ve Juul cihazları için kullanılan Likit çeşitlerinde seçim yaparken nelere dikkat edilmeli? Uygun fiyatlı likitler nerede satılıyor? Sahte likitler nasıl anlaşılır? Likit dünyasında merak edilen tüm soruları Vapebak editörleri tarafından incelendi.

İster tatlı aromaları, ister mentoller, isterse şeker-tat karışımları veya tütün karışımları olsun, her damak zevkine uygun zengin likit aroma çeşitleri mevcuttur. Peki nedir bu likit önce ondan başlayalım.

Elektronik Sigara Likit Nedir?

Elektronik sigara likiti, elektronik sigaralarda kullanılan buharlaştırıcı sıvıdır. Elektronik sigara likiti, propilen glikol (PG) ve/veya bitkisel gliserin (VG), su, aroma ve nikotin içerebilir. Likitler, elektronik sigaraların içerisindeki atomizer adı verilen buharlaştırıcılarda ısıtılarak buhar haline dönüştürülür ve kullanıcı tarafından çekilerek solunur.

Likitler farklı aroma seçenekleri sunarlar, örneğin meyve, şekerleme, mentol ve tütün gibi. Nikotin seviyesi de çeşitli seçeneklerde sunulur ve bazı likitler nikotinsiz olarak da mevcuttur.

Likit Kullanımının Zararları Nelerdir?

Elektronik sigara likiti, sigara dumanına göre daha az zararlı olduğu düşünülse de, bu konuda tam bir kanıt olmadığı söyleniyor. Bu noktada burada belirtmek istediğimiz nokta bu ürünleri sigarayı bırakma amacı ile kullanılması gerektiğini belirtmek isteriz. Ayrıca, likitlerin yanlış kullanımı veya saklanması, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, el yapımı likitlerden uzak durun ve sadece markalı orijinal likitler tercih edin.

En iyi Likit Markaları Hangisi?

Elektronik sigara likiti markaları arasında çeşitli seçenekler vardır. Bazı popüler ve premium serii diye tanımlanan elektronik sigara likit markaları şunlardır:

 • Naked 100
 • Dinner Lady
 • Vapetasia
 • One Hit Wonder
 • Halo
 • Nasty Juice Likit
 • Space Jam
 • Five Pawns
 • Charlie’s Chalk Dust
 • Element
 • Cosmic Fog
 • Beard Vape Co.

Bu markalar, farklı nikotin seviyeleri ve aromalar sunarak kullanıcıların tercihlerine göre seçenekler sunarlar. Ancak, unutulmamalıdır ki, herkesin likit tercihi farklıdır ve en iyi markalar kişisel tercihlere göre değişebilir.

Sağlığınız için Sahte ve El Yapımı Likitlere Karşı Dikkatli Olun

Türkiye’de elektronik sigara talebinin artması bazı kişilerin likit üretme girişimini ortaya çıkardı. Bu alanda uzman olmayan kişilerin, uygun ortam ve ekipmanları olmadığı halde likit üretme girişimine girmeleri ve yüksek oranda likit üreterek satışa sundukları bilinmektedir. Ancak, bu likitlerin ciğerlerde su toplaması, mide rahatsızlıklarına sebep olması gibi ciddi yan sağlık sorunlarına sebep olabilcekleri gerçeğini ortaya koymaktadır. Bu noktada kesinlikle ama kesinlikle el yapımı, merdiven altı likit kullanılmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ama Bu likitlerin Aroma tatları çok iyi ve lezzetli!

Hayır! aroma tatlarının başarılı olarak değerlendirilmesi, aromayı yüksek oranda eklemelerinden kaynaklı olup, likit olması için belirli demleme ve etkileşim oranlarına sahip olmaları gerekmektedir. Bu teknik bilgilere sahip olmayan kişiler, youtube üzerinde belli başlı videoları izleyerek ürettikleri likitler insanların sağlığı ile oynadıklarının belki farkında bile değillerdir.

2023 şartlarında 50 TL – 100 TL gibi rakamlara satılan likitlerin orijinal olmadığı ve merdiven altı likitler olduğunu açık yüreklilikle belirtmek isteriz. Zira, ithal markaların yurtdışı fiyatı ortalama 4 dolar ile 10 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Getirenlerin ve aracılarında üzerine fiyat koyarak sattıkları likitlerin ortalama fiyatını basit bir matematik hesabı ile yapabilirsiniz.

Orijinal İthal ve Premium Kaliteli Likitler nasıl anlaşılır? Nereden Alınmalıdır?

Satın aldığınız likitlerin ithal marka olduğuna emin olun ve sadece ithal ürünler tercih edin. Kaliteli markaları üst bölümde sizler için yer verdik .Bunların dışında da elbette kaliteli likit markaları vardır. Likit şişesinde etiket olmayan, ucuza satışı yapılan ve markasız, etiketi silik likitlerden lütfen sağlığınız için uzak durun.

Türkiye’nin 5 yılı aşan satış tecrübesi ile elektronik sigara, juul, salt likit, elektronik sigara likit, IQOS çeşitleri ve Uwell Caliburn ürünlerinin orijinal olarak bünyesinde bulunduran PodTurkey2.com sitesinde yer alan likitleri tercih edebilirsiniz. Çok fazla likit çeşitleri olmasa da, salt likit kategorisinde epey bir çeşit bulunmakta.


Orijinal Likit Satış Sitesi

nasty juice elektronik sigara orijinal likit satış sitesi podturkey


En Kaliteli ve Orijinal Likit Değerlendirmeleriniz

“En Kaliteli Premium Elektronik Sigara Likit Tavsiyesi” başlıklı Vapebak.com makalemiz ile ilgili sizde, Likit marka ve aroma çeşitler ile ilgili soru, öneri ve değerlendirlerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Tüm yorumlarınız ciddi bir titizlik ve tarafsız olarak değerlendirilerek paylaşılacak olup, yorumlara cevap verilecektir.

Vozol Alien 5000 Sipariş Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

VapeBak Editörü. Ürün Deneyimleri ve Merak Edilen Elektronik Sigara konularını burada sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum Yap