1. Ana Sayfa
 2. IQOS
Trendlerdeki Yazı

IQOS 3 Duo incelemesi

IQOS 3 Duo incelemesi Tanıtım ve Fiyatlar ile ilgili Vapebak.com editörleri tarafından incelenerek sizlerle paylaşıyoruz.

IQOS 3 Duo incelemesi
6

En çok tercih edilen IQOS modellerinden, IQOS 3 Duo incelemesi Tanıtım ve Fiyatlar ile ilgili Vapebak.com editörleri tarafından incelenerek sizlerle paylaşıyoruz. Tarafsız olarak ele alacağımız Duo modelinin teknik özellikleri, kullanım pratikliği, avantajı ve dezavantajlarını sizler için yer veriyoruz.

Bir cümleyle IQOS 3 Duo incelemesi: bugüne kadar vape tarzı bir ürünün gerçek bir sigaraya sahip olduğu kadar yakın olduğunu ifade edebiliriz. 2 Aylık kullanım sonrasında sizlere deneyimlerimize yer vereceğiz. Çekim kullanımı hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Tüm elektronik sigara modellerinin aynı olmadığını fark etmişsinizdir. Modellerin büyük çoğunluğunun bir buhar oluşturmak için ELikit denilen sıvı nikotin süspansiyonunu ısıttığı ve daha sonra solunan bir buhar oluşturduğu doğru olsa da, tütün devi Philip Morris tamamen farklı bir yola girdi ve sigara içenlerin tütününü kullanması için bir sistem geliştirdi. Ürünleri ‘daha güvenli’ bir şekilde veya en azından gerçek sigaralarla ilişkilendirilen tehlikeli katran olmadan kullanılmasına olanak sağlamıştır.

Buna IQOS 3 Duo diyorlar, şüphesiz en iyi vapelerden biri – tamam, satın alabileceğiniz en iyi ve en yeni modeli’ ısıtılmış tütün ürünleri’ ve aradığınız nikotin dağıtım çözümü olabilir.

IQOS 3 Duo İncelemesi – Nedir?

IQOS 3 Duo, sigara içme eylemini herhangi bir elektronik sigara likit vaporizatöründen daha gerçekçi bir şekilde kopyalayan, taşınabilir, cep boyutunda bir Vape cihazıdır. Özetle, IQOS, normal bir sigara gibi 800˚C’de tütün yakmaz. Bunun yerine onu yaklaşık 350˚C‘ye ısıtır. Bu, katran ve karbon monoksit gibi en tehlikeli yan ürünlerden bazılarının yok edilmediği takdirde büyük ölçüde azaldığı anlamına gelir.

IQOS sistemi, filtre ucuyla dolu minyatür bir sigaraya benzeyen sıkıştırılmış gerçek tütün kullanır. Bazı insanlar onlara tütün çubukları diyor ama Philip Morris, HEETS adını en az büyük harflerle seçti.


IQOS 3 Duo Set İçeriği ve Teknik Özellikleri

IQOS 3 Duo, pille çalışan bir USB şarj cihazı ve tütün çubuğu için kalem şeklindeki zarif bir tutucu (Holder) olmak üzere iki parçadan oluşur. Çubuğu – filtreyi yukarı – durana kadar tutucunun üst kısmına itin, tutucudaki etkinleştirme düğmesine basın ve aşağıdaki küçük, düz eleman sıkıştırılmış tütünü 350˚C’ye ısıtmaya başlayacaktır. Şimdi tutucuda bir titreşim hissedene kadar bekleyin ve normal bir sigarada yaptığınız gibi çekim yapmaya başlayın.

Isıtma elemanı kapanmadan ve ünite bir uyarı sesi çıkarmadan önce her HEETS çubuğundan yaklaşık 15 nefes veya altı dakika almalısınız. Bu aşamada, kullanılmış çubuğu çıkarmanız ve tutucuyu şarj cihazına bırakmanız yeterlidir; kendi dahili pili, bir sonraki sigara içme seansına hazır olmak üzere yaklaşık dört dakika içinde doldurulacaktır. Şarj cihazının her tam dolumundan yaklaşık 20 sigara içme seansı almalısınız. IQOS 3 Duo’nun düzgün çalışmasını sağlamak için düzenli olarak temizlenmesi gerekir, bu nedenle her 10 kullanım seansından sonra verilen temizleme tomurcuklarını kullanın.

IQOS 3 Duo’nun şarj cihazı 11,5 cm uzunluğunda ve 4,5 cm genişliğindedir, bu da onu bir çift dar Levis’te bile mükemmel şekilde cepte taşımasını sağlar. Bu arada 9cm x 1.5cm tutucu harika bir şekilde gizlidir ve şarj ünitesi gibi elde harika hissettiren ipeksi Nextel tipi bir kaplama ile kaplanmıştır.

IQOS 3 Duo Kit’in Türkiye’de ki perakende satış fiyatı ortalama 1250 TL ile 1500 TL arasındadır. Beyaz, Gece mavisi, Siyah ve Gold olmak üzere 4 renkte mevcuttur ve hem şarj ünitesi hem de tutucu, bir dizi farklı renkte gövde kabuğu ile özelleştirilebilir.


IQOS 3 Duo – Gece Mavisi Set

IQOS 3 Duo İnceleme | Nasıl Kullanılır?

 

IQOS HEETS, sigara içme deneyimini son derece iyi bir şekilde tekrarlar. Bir e-sıvı modelinden daha az buhar üretmelerine rağmen, nefes verirken ağızdan çıkan “duman”ı görebilirsiniz. Aynı şekilde doyumluluk hissi oldukça başarılıdır. En önemlisi, tadı da uygun bir sigaraya oldukça yakındır ve boğazınızda iyi bir miktar tutuş elde edersiniz. Bir başka nokta da, sistemin çoğu Likitli cihazlarda yaptığı gibi sızıntı yapamamasıdır. Bu likit sızdırma, akıtma gibi problemler doğal olarak IQOS sistemlerinde yoktur. HEETS kıyafetlerinizi kül tablası gibi kokmaz çünkü buhar hızla buharlaşır ve sadece kısa sürede dağılan hafif bir koku bırakır.

Sigaraya devam etmek istiyor ama sigarayı bırakmak istiyorsanız bu sistemin mükemmel bir alternatif olduğunu söyleyebilirim. Ancak, daha önce hiç sigara içmediyseniz kullanmanızı tavsiye etmem çünkü uzmanlar hala sistemin normal sigaralardan ne kadar daha güvenli olduğu konusunda kararsız.

IQOS 3 Duo Güvenli mi?

Philip Morris adına yürütülen bağımsız araştırmalara göre IQOS sistemi, sigara içmenin zararını ve riskini azaltıyor. Bununla birlikte, ABD Gıda ve İlaç İdaresi, ‘yanmaz ısı’ sigaralarının sigara içenlerin karbon monoksit ve katran maruziyetini azalttığı konusunda hemfikir olmasına rağmen, bu iddianın ABD reklamlarında ileri sürülemeyeceğini açıkladı. Çok çeşitli çevrimiçi tezleri sindirmek için uzun zaman harcadım ve hala daha akıllı değilim.


IQOS 3 Duo İncelemesi: Heets Hakkında Herşey

HEETS 20’lik bir paketi bir karton içerisinde kapalı olarak satışa sunulmaktadır. Aromaları olarak sekiz tütün çeşidinde mevcuttur: Amber, Yellow, Teak, Sienna, Russet, Turkuaz, Sienna Caps. Amber, kırmızı bir Marlboro sigarasına en yakın olanıdır ve en hoş tat ve kokuya sahipken, Sarı ve Sienna daha güçlü ve sert bir vuruşa ve daha yoğun bir tada sahiptir. Russet ise Sienna çeşidine göre bir tık daha sert bir aroma çeşidi olarak tarif edebilirim. Ayrıca Russet, malt aromaları ve cesur tadı olan zengin bir kızarmış tütün karışımı’ sunduğunu ifade edebilirim. Mentol aromalarını tercih ediyorsanız Turkuaz, Purple Wave veya Green Zing ürününü tercih edebilirsiniz. Hepsi şu anda üretimi durdurulan Marlboro Green sigarasının bir paketine oldukça benziyor.

HEETS, doğrudan IQOS bünyesinde üretilmiştir. Türkiye’de resmi satışı olmamasına karşın, orijinal satan bir çok internet sitesi vardır. Güvenilir satış sitelerini bir başka makalemizde sizler için yer vereceğiz.

Ülkelere göre Heets Türkiye fiyatları farklılık gösterse de, ortalama, 1 karton satış fiyatı 400 TL ile 600 TL arasında değişiklik göstermektedir. Türkiye’de fiyatların yüksek olmasının sebebi yine aynı şekilde Türkiye’de resmi satışın bulunmamasından kaynaklıdır. Ülkeye getirilirken birden fazla aracının olması fiyatların artmasına sebep oluyor.

Heets Kıbrıs ya da Avrupa ülkelerinden Getirebilir miyim?

Kendi kullanımınız kadar maksimum 1 ya da 2 karton bavulunuza koyabilirsiniz. Bunda çok problem oluşturmuyorlar. Ancak daha fazlası için yakalandığınızda ürünlere el konulmaktadır.

IQOS 3 Duo Son Karar

IQOS 3 Duo incelemesi konulu bu makalemizde, gerçek sigara içmenin hem tadını hem de deneyimini piyasadaki diğer herhangi bir marka ya da modelden daha başarılı bir kullanım sunduğunu ifade edebilirim. Eğer bir IQOS modeli alacaksanız, tüm modelleri kullanan biri olarak, IQOS 3 Duo modelini hiç düşünmeden satın almanızı belirtmek isteriz. Türkiye’de fiyatların yüksek olması bir dezavantaj olarak belirtebiliriz. Bir diğer dezavantaj ise, kullanım sırasında yanınızdaki insanların kokudan bir nebze rahatsız olmaları. Bu rahatsızlık ilk koku hissini alanlar için geçerli olup, daha sonrasında bu kokudan rahatsız olma durumu ortadan kalkıyor. Eğer Koku fazla olursa, Holder (tutucu) iç temizliğini aksatıyorsunuz demektir. Bu noktada mutlaka günlük IQOS temizliğini yapmanızı öneriyoruz.

 

IQOS 3 Duo Ürün Hakkında Youtube Kanalında Yapılan İnceleme

IQOS 3 Duo İle İlgili Deneyimlerinizi ve Sorularınızı Bizimle Paylaşın!

Sizin de IQOS ile ilgili deneyimleriniz varsa lütfen, makale altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşın. Merak ettiğiniz ya da makalede olmayan sorunuz varsa hiç çekinmeden bizlere yine yorum bölümünden iletebilirsiniz.


 

8.1
IQOS 3 Duo incelemesi - Değerlendirme

IQOS 3 Duo Kullanım sonrasında verilen puan değerlendirmesi.

 • İçim Kalitesi 9
 • Fiyat Endeksi 6
 • Cihaz Kalitesi 9.5
 • Kullanım Pratikliği 8.8
 • Koku 7
Vozol Alien 5000 Sipariş Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

VapeBak Editörü. Ürün Deneyimleri ve Merak Edilen Elektronik Sigara konularını burada sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. Başarılı bir IQOS inceleme yazısı olmuş tebrik ediyorum.

 2. IQOS modelleri arasında en kaliteli ve kullanışlı model olan IQOS 3 Duo modeli, inceleme yazı dizisini kaleme alan editör arkadaşlara teşekkür ederiz. Merak ettiğiniz soruları bizlerde cevaplamaktan mutluluk duyarız.


 3. Warning: Attempt to read property "display_name" on bool in /home/vapebak/public_html/wp-content/themes/geoit/theme-options/functions.php on line 447
  2 sene önce

  Başarılı bir IQOS 3 Duo ürün bilgilendirme makalesi olmuş. Tebrik ederiz.

 4. 2 sene önce

  IQOS Duo modeli ile Solid 2 arasında kalmıştım. Bu inceleme yazısını detaylı olarak anlattığınız için çok teşekkür ederim. IQOS 3 Duo satın almaya karar verdim.

 5. Çok yalın bir dil ile detaylı bir anlarım olmuş. IQOS Duo 3 modelini gerçekten çok beğendim

Yapılan Yorumlar
 1. Başarılı bir IQOS inceleme yazısı olmuş tebrik ediyorum.

 2. 2 sene önce

  IQOS Duo modeli ile Solid 2 arasında kalmıştım. Bu inceleme yazısını detaylı olarak anlattığınız için çok teşekkür ederim. IQOS 3 Duo satın almaya karar verdim.


 3. Warning: Attempt to read property "display_name" on bool in /home/vapebak/public_html/wp-content/themes/geoit/theme-options/functions.php on line 447
  2 sene önce

  Başarılı bir IQOS 3 Duo ürün bilgilendirme makalesi olmuş. Tebrik ederiz.

 4. IQOS modelleri arasında en kaliteli ve kullanışlı model olan IQOS 3 Duo modeli, inceleme yazı dizisini kaleme alan editör arkadaşlara teşekkür ederiz. Merak ettiğiniz soruları bizlerde cevaplamaktan mutluluk duyarız.

 5. Çok yalın bir dil ile detaylı bir anlarım olmuş. IQOS Duo 3 modelini gerçekten çok beğendim

 6. IQOS Duo 3 modelleri farklı renk seçenekleri ile kampanyalı fiyatından satışa devam etmektedir. Biraktim.Site sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir