1. Ana Sayfa
 2. IQOS

IQOS Iluma ve Iluma Prime İncelemesi

IQOS Iluma ve Iluma Prime İncelemesi Vapebak sitemizde kaleme alınmış ve IQOS Duo ile karşılaştırma, fiyatı, farkı ve yorumları paylaştık.

IQOS Iluma ve Iluma Prime İncelemesi
IQOS Iluma ve Iluma Prime İncelemesi | Vapebak
0

IQOS Iluma ve Iluma Prime İncelemesi konulu bu makalemizde Vapebak.com üzerinden değerlendirme yapmak için bu yazımızı sizler için yer verdik. IQOS cihazları üretilmesi ile kullanıcıların yoğun şekilde beğenmesi ve kullanım yaygınlığı ülkemizde de epey gözlemlenmiştir. Ancak, IQOS modellerinin kullandığı Heets çeşitleri yapı gereği tütünü açık olduğundan ısınmasından dolayı bir koku yaydığı ve bu kokuyu ilk duyanlar tarafından epey rahatsızlık verdiği bilinmektedir.

Buna istinaden geliştirilen yeni model ile Heets yerine Terea çeşitleri bu koku ve temizleme olayını ortadan kaldırmayı başarmıştır. IQOS iluma modellerini geliştiren mühendisler bu noktada oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Eylül 2021’de tütün ısıtma sistemleri listesi yeni IQOS Iluma Prime ile yenilendi. Cihazı bir tutucu ve bir şarj kutusu olarak ayırma eğilimini takip eden Philip Morris, rakiplerini bir kez daha geride bıraktı. Artık tütün ısıtma sisteminde ısıtma çubuğu artık yok.

Orijinal ve Kapalı kutusunda IQOS iluma, PodTurkey adresinden güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Üstelik kapıda ödeme ve hızlı teslimat imkanı!


IQOS Iluma Prime nedir?

IQOS Iluma Prime, Philip Morris’in “IQOS 4” olarak adlandırılan bir tütün ısıtma sistemidir. Yeni nesil, tanınabilir markaya yeni bir tütün ısıtma teknolojisi, eşsiz bir tasarım ve her sigara içen için yeni, benzersiz bir tütün tadı açacak özel TEREA çubukları ile kullanım imkanı sunuluyor. Yani IQOS Iluma modellerinde Heets kesinlikle kullanılmaz.

Beklentileri aşan IQOS Iluma Prime, dünyaya tütün ısıtma sistemlerinin geliştirilmesinde yeni bir aşama gösterdi – bir hazne ile ısıtmadan ve çubuğun üzerine monte edildiği cihazda bir bıçak / çubuk kullanmaktan farklı olarak çubukların endüksiyonla ısıtılması. Şirket zaten yeni teknolojinin patentini almış ve buna “Akıllı Çekirdek İndüksiyon Sistemi” adını vermiştir.

IQOS Iluma Prime Neye Nasıl bir Elektronik Sigara Modelidir?

Toplamda, IQOS Iluma Prime dört ana renge sahiptir: yeşim taşı, altın haki, siyah obsidyen ve pembe altın. Orijinal IQOS Iluma modelinin aksine Prime, eski nesil kasaların tasarımını tekrarlamıyor – artık cihazda herhangi bir mandal ve kapak yok.

Alüminyum kasa, manyetik bir “battaniye” ile zarif bir şekilde sarılarak arkasındaki tutucuyu güvenli bir şekilde kaplar. Bu parça sadece kişiselleştirmeye uygun değil, aynı zamanda deri veya metal, kumaş yapısına sahip.

PMI firması bu yenilikçi tasarım ve yüksek kaliteli malzemesi ile takdir edilmelidir: Yeni IQOS Iluma Prime yalnızca yeni bir tutucu tasarımına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda IQOS 3 DUO gibi art arda iki oturuma kadar destekler. Düğmenin hemen yanında birkaç gösterge ışığı bulunur ve tutucunun ucundaki değiştirilebilir halka da önceki modellerdeki kapaklara benzer şekilde özelleştirilebilir.


IQOS Iluma Prime Özellikleri Nelerdir?

Tam şarjla ortalama 20 Terea çubuk içebilme özelliğine sahip IQOS Iluma Prime modeli, şarj olmuş holder çubuğu ile 2 defa üst üste çekim yapabilirsiniz. Yaklaşık 5 dakika içim süresi sunar. USB Şarj Portu tipi Tip-C/2A olup hızlı şarj özelliğine sahiptir. Ancak mutlaka orijinal şarj kablosu ile şarj edilmesi tavsiye edilir.

Diğer IQOS 3 Duo modelinde olduğu gibi 350 C derece ısıtma yapar. Sadece Terea çubukları ile çalışan bu özel ürün, temizleme ihtiyacına gerek duymaz. Standart IQOS modellerinde yer alan düğme bu yeni modelde artık yok. Holder üzerinde düğme olmadığı için Terea çubuğunu taktığınız anda ısıtma teknolojisi devreye giriyor ve tekrar titreme geldiğinde kullanıma hazır.

Türkiye’de aktif olarak kullanılamasa da, bluetooth özelliği mevcuttur.

Diğer IQOS modellerinde olduğu gibi, cihaz da tek bir pil şarjıyla 20’ye kadar oturumu ve arka arkaya iki çubuğa kadar destekler. %0’dan %100’e ortalama şarj süresi 2 saattir ve bu, dürüst olmak gerekirse, bir tütün ısıtma sistemi için oldukça iyidir. Zaten iyi bir seviyede olan standart özelliklere ek olarak, üç ana özelliğe dikkat edelim – bluetooth üzerinden iletişim, hareket sistemi ve indüksiyonlu ısıtma sistemi.

Bir Kullanıcı olarak en büyük özelliğinin başında kokusuz olması ve temizlemeye gerek olmamasıdır. IQOS kullanıcılarının en büyük şikayeti sanırım bu.


IQOS Iluma Prime’daki otomatik açma (veya otomatik ısıtma) hareket kontrol sistemine dahildir. Bu ne anlama gelir? Çubuğu tutucuya yerleştirirseniz, düğmeye basmanız gerekmez – ısıtma otomatik olarak başlar. Ayrıca tutucuya yapacağınız birkaç dokunuşla kaç pufunuzun kaldığını öğrenebilirsiniz. Tutucuya yerleştirilmiş ivmeölçer, cihaz eğildiğinde LED’leri yakarak çalışma süresi hakkında da bilgi verir.

Yeni ısıtma sistemi, şirketin ana başarısıdır. İndüksiyonla ısıtma teknolojisi (örneğin bazı ocaklarda olduğu gibi), cihazı kirletmeden tütünden maksimum tadı almanızı sağlar.

IQOS Iluma Prime nasıl çalışır? Tütün indüksiyonlu ısıtma teknolojisi hakkında

Diğer ısıtma sistemlerinde, eski IQOS modellerinde olduğu gibi, çubuk ya dışarıdan – bir ısıtma odası kullanılarak ya da kısmen içeriden – çubuğun üzerine monte edildiği bir çubuk veya bıçak gibi seramik elemanlar kullanılarak ısıtıldı. Ancak Iluma verilen fırsatların ötesine geçti.

IQOS Iluma Prime şu şekilde çalışır: İçinde metal bir bıçak bulunan özel sızdırmaz bir çubuk tutucuya yerleştirilir ve özel bir manyetik alanla temas etmeye başlar. Elektromanyetik indüksiyon yardımıyla, bu alana yerleştirilen çubuktaki bıçak, başka hiçbir şeyi ısıtmadan hızla 350 ° C’ye kadar ısınmaya başlar. Sonuç olarak, çubuğa kapatılan tütün yalnızca içeriden ısınarak, sigara içen kişinin soluduğu aerosole nikotin ve diğer bazı maddeleri verir.

Yeni teknoloji, yalnızca tadı değiştirmeyi ve tütün ısıtma sisteminin kullanımını daha uygun hale getirmeyi amaçlamaktadır, çünkü ısıtma odasının duvarlarında ve bıçakta kurum ve tütün kalıntılarının birikmesi nedeniyle sürekli temizliğe gerek yoktur.

IQOS Iluma Prime mı yoksa normal IQOS Iluma mı? Hangisini Tercih Etmeliyim?

Nitekim firma bu iki modeli aynı anda piyasaya sürmüştü ancak aralarındaki fark sanıldığı kadar büyük değil. Aynı tutucuya sahip olan normal Iluma, benzersiz bir kasa tasarımına sahip değildir ve IQOS 3 DUOS’a benzer bir kasa kullanır. Evet tek fark sadece bu.

IQOS Iluma Prime’a geçmeli miyim? Belki IQOS DUO’da kalırsın?

Size kesin olarak söyleyebileceğim bir şey var – yeni modelle eski çubukları kullanamayacaksınız. Herhangi bir eski çubuk. IQOS için nikotinsiz çubukların hayranıysanız, onlardan vazgeçmeniz gerekecek. Cihaz, endüksiyon akımları oluşturabilen yerleşik bir bıçağa sahip TEREA çubukları kullanır – ne başka şirketler ne de markanın eski modellerinde böyle bir teknoloji yoktur.

IQOS Iluma Prime’ın artıları ve eksileri Artıları

Fiyatlar açık ara yüksek olsa da, buhar çekim kalitesi oldukça başarılı olduğunu ifade edebiliriz. Iluma ve Iluma prime ürünlerini kullananların büyük bir memnuniyet duyduğu ve satışların Duo modellerine göre daha fazla arttığı görülmektedir.

IQOS Iluma Kullanıcı Yorumları ve Fiyat

Vapebak.com olarak IQOS Iluma ve Prime modellerinin incelemesini bu yazımızda sizler için yer verdik. Bu noktada ürünlerle ilgili, soru, öneri ve değerlendirmelerinizi konu altında ki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Orijinal ve Güvenilir Iluma Satan Siteler

Orijinal ve güvenilir satış yapan siteleri sizlere aşağıda kısa şekilde yer vereceğiz. Kapıda ödeme imkanı, hızlı teslimat ve İstanbul içi aynı gün teslimat imkanı ile güvenle satın alabilirsiniz.

 1. PodTurkey – Iluma Satın Al
 2. Buhardan – Iluma Satın Al
 3. Biraktim – Iluma Satın Al
8.8
IQOS Iluma ve Iluma Prime İncelemesi

IQOS Iluma ve Iluma Prime İncelemesi Vapebak sitemizde kaleme alınmış ve IQOS Duo ile karşılaştırma, fiyatı, farkı ve yorumları paylaştık.

 • Yenilikçi tütün aroması aktarma sistemi, yeni çubuklar 8.9
 • Sürekli temizlemeye gerek yok 10
 • Minimum kırılma: mekanik kapaksız kasa ve ısıtma bıçağı olmayan tutucu; 8.3
 • Daha Kokusuz 9.5
 • Tüm IQOS modellerinde olduğu gibi özelleştirme ve muhteşem tasarım 9
 • Duo Modeline Göre Daha Pahalı 7.2
 • Diğer üreticilerin çubuklarıyla ve normal HEETS ile uyumluluk yoktur 8.5
Vozol Alien 5000 Sipariş Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

VapeBak Editörü. Ürün Deneyimleri ve Merak Edilen Elektronik Sigara konularını burada sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum Yap