1. Ana Sayfa
  2. Juul
Trendlerdeki Yazı

Juul Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular

Juul hakkında kullanıcıların ve Juul ürününe başlamak isteyenlerin en çok merak ettiği soruları burada sizler için paylaşıyoruz. Juul Nedir? Kullanımı ve Sorular

Juul Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular
1

Juul hakkında kullanıcıların ve Juul ürününe başlamak isteyenlerin en çok merak ettiği soruları burada sizler için paylaşıyoruz. Juul Nedir? Juul Sızdırma sebepleri, Juul zararlı mı? Koku yapar mı? Bir kartuş ne kadar gider gibi onlarca soruyu sizler için burada yer vermekten mutluluk duyacağız.

Sizinde, burada olmayan ve aklınıza takılan sorularınız varsa hiç çekinmeden yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca, deneyimlerinizide yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Orijinal Juul Nereden Alınır?

Orijinal Juul nereden alınır? sorusu için güvenilir internet sitelerini tercih etmek gerekiyor bunun için, kapıda ödeme imkanı sunan, İstanbul içi motorlu kurye hizmeti veren, hızlı teslimat imkanı sunan ve Geniş Juul ürünleri yelpazesini sitesinde tutan siteleri tercih etmenizi önermekteyiz. Bu noktada en güvenilir siteleri sizler için paylaşıyoruz.

İşte Güvenilir Juul Ürünleri Satan Orijinal Satış Siteleri

  1. PodTurkey
  2. Biraktim
  3. Buhardan

Tekli bir Adet Juul Pod Ne Kadar Süre Gider?

Juul Pod paket içerisinde 4 Adet pod yer almaktadır. Her bir pod 0.7 ml likit içermektedir ve bu bir paket sigaraya eşdeğerdir. Yani içim yoğunluğuna göre farklılık gösterdiği için bir podu bir paket sigaraya göre kıyaslayabilirsiniz. Gün olarak 1 gün ile 2 gün kullanım sürmektedir.

Juul Cihazı Şarj Süresi Ne Kadar Sürer?

Juul cihaz şarj süresi ortalama 1 saattir. Cihaz üzerinde yer alan Led ışık, kırmızı yandığında şarjı yoktur uyarısı verir. Sarı renk şarjı orta seviyede ya da azalmıştır, yeşil ışık ise şarjı tamdır anlamı ifade etmektedir.

Şarj ederken kesinlikle prize cihazı takmayın. Zira cihaz, içerisinde yer alan çip sayesinde güvenlik amacı ile kendini kitler ve açılmaz.

Juul Podları Yeniden Doldurulabilir mi?

Evet. Juul podları yeniden doldurulabilmektedir. Ancak maximum 3-4 defa doldurulur. Zira kullanım süresi boyunca, içerisinde yer alan pamuklar deforme olur ve likitin buhar verme kalitesi düşer. Bu sebeple 3-4 adetten sonra yeni pod doldurulması ya da Juul boş pod satın alınması önerilmektedir.

Konu ile ilgili Vapebak.com sitemizde yer verdiğimiz videolu makalemizde “Juul Pod Nasıl Doldurulur” makalesini de inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de Juul Bayisi – Resmi Satış Var mı?

Tüm elektronik sigara markalarında ve Likit çeşitlerinde olduğu gibi Juul markasının da Türkiye’de resmi satışı yoktur. Resmi satışı olmayan bir marka yada ürününü de Bayilik, distribütörlük gibi bir merkezi Türkiye’de yoktur. Satış yapan sitelerin sırf müşteriyi etkilemek için bu tarz söylemlere girmesi tabii ki etik değildir. Ürünün sadece orijinal olduğunu beyan edebilirler. Sitelerdeki uzantılar ya da isimlerinde geçen Türkiye gibi adlandırmalar sadece pazarlama taktiği olup, doğru bilgilendirmeyi burada sizler için yer vermeyi uygun görüyoruz.

Juul Garantisi Var mı?

Türkiye’de Juul cihazlarının ve Podların garantisi Yoktur. Bazı siteler sadece fabrikasyondan dolayı cihazı açtığınızda arızalı çıkarsa değiştirme imkanı sunmaktadırlar. Cihaz uluslararası 1 yıl garantilidir ibaresi Avrupa ve Amerika ülkeleri için geçerlidir.

Şunu da ifade etmeliyim ki, Juul cihazları kaliteli olup, kolay kolay bozulacak bir cihaz değildir. Bozulan cihazlar, kullanıcı hatasından kaynaklı sebeplerdir. Bu sebeplerin bir kaçını sizlere liste halinde sıralayalım.

  • Suya düşmesinden kaynaklı bozulma.
  • Prizde şarj etme sebebi ile cihazın kilitlenmesi
  • Juul cihazın darbe alması ya da pil arızasına sebep olacak şekilde bir kaç defa düşmesi.
  • Güneş altında çok fazla bekletmek.
  • Satın alınan cihazın çok eski üretim yılı olması. (3 yıldan fazla)

Juul Fiyatları Ne Kadar?

Juul Başlangıç Seti (UK ve USA) Starter Kit fiyatları Türkiye ortalama satış fiyatı 600 TL – 700 TL arasındadır. Juul C1 fiyatı ise 650 TL ile 800 TL arasında değişim göstermektedir. Bu fiyatlar Ocak 2022 yılı için geçerli olup, makaleyi yazdığımız tarih baz alınarak paylaşılmaktadır. Juul Pod satış fiyatları ise ülkemizde ortalama 300 TL ile 350 TL bandındadır. Sadece Juul Cihaz satın almak isterseniz ortalama satış fiyatı 400 TL -500 TL arasındadır. Bu fiyatlara genelde + Kargo & Kurye bedeli yansıtılır. Özellikle kapıda ödeme bedeli biraz yüksek olsa da, adetli alımlarda ya da havaleli ödemelerde ücretsiz kargo uygulaması yapan siteler mevcuttur.


Juul Nedir?

Juul Labs, Inc., 2017 yılında Pax Labs’tan ayrılan bir Amerikan elektronik sigara şirketidir. Juul Labs, tek kullanımlık kartuşlardan sağlanan kartuşlardan elde edilen salt likitlerini atomize eden Juul elektronik cihazı ortaya çıkartır.

Kaynak: Wikipedia

Juul Koku Yapar mı?

Juul içerisinde bulunan Salt likit aromaları kötü koku yapmaz. Sadece aroma buharını dışarı verir ve çevrede sadece kullandığınız aroma kokusu bir kaç saniyelik hissedilir ve bu çevreyi rahatsız etmez. Üzerinize ya da giysilerinize koku sinmesi gibi bir durum oluşturmaz. Sigaralarda meydana gelen koku, zifir ve katrandan oluşan kokulardır. Bu kokular, Juul çalışma prensibine aykırı olduğu için koku yapmamaktadır.

Hala Koku Yapıyorsa;

Juul kartuşunuz yanmış demektir. Orijinal likit kullanmıyor olabilir ya da Salt likit pod kartuşlarınızda 2 – 3 günden fazla kaldıysa koku yapabilir. Bu noktada Juul podunuzu değiştirmenizi ve orijinal salt likit kullanmanızı öneriyoruz.


Sizde Sorun, Değerlendirin & Paylaşın!

Makalemiz ile ligili sorularınızı yad a makalede yer almayan bir sorunuz varsa lütfen konu altında yer alan yorum bölümlünden bizlere iletebilirsiniz. Uzman editör arkadaşlarımız yada Juul deneyimli kullanıcılar sorulara cevap vermekten mutluluk duyacaklarına eminiz.

Vozol Alien 5000 Sipariş Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

VapeBak Editörü. Ürün Deneyimleri ve Merak Edilen Elektronik Sigara konularını burada sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Juul kalitesini yakından takip etmek adına, ilk kullanan kişilerin makalede belirtildiği üzere Juul Starter Kit almalarını öneriyoruz. Juul Starter Kit UK olarak bilinen bu set içerisinde 4 adet pod yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir