1. Ana Sayfa
  2. Juul

Kullanıcısından Genel Juul İnceleme Yazısı

Kullanıcısından Genel Juul İnceleme Yazısı
2

Kullanıcısından Genel Juul İnceleme Yazısı. Vapebak Juul kategorisinde sizler için detaylı olarak kaleme almıştır. Juul Hakkında merak edilen her şey. Türkiye’de, diğer elektronik sigara fiyatları gibi Juul ürünleri de pahalı. 2022 yılı sigara fiyatlarının artması, sigara bırakmak isteyenleri biraz daha tetiklemiş ve bir alternatif olarak Juul modellerine yönlendirmiştir.

1. Peki Yeni Kullanıcılar için Juul Set Almaya Değer mi?

JUUL, aslında elektronik sigaradan çok daha öte bir ürün. Hem kompakt yapısı hem de sunmuş olduğu kaliteli içim yoğunluğu ile yeni başlayanlar için gerçekten mükemmel bir seçim olacaktır. Set içerisinde 4 Adet Juul Pod çıkmakta olup, farklı tatlara sahiptir, Juul aroma tatları hem meyveli hem de tütün aromalı seçenekleri ile bir çok kullanıcıya geniş yelpaze sunuyor. Ülkemizde’de bir çok internet sitesinde rahatlıkla bulabileceğiniz juul podları 2 tür nikotin seviyesinde yer alıyor. Bunlar 1.8 ve 5.0 olarak tanımlanmaktadır.

Geleneksel Sigaraları bırakmak istiyorsanız, sizlere yardımcı olacak basit, tatmin edici, sağduyulu ve eğlenceli bir şey arıyorsanız, JUUL gerçekten piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir.

Kullanıcı
juul i̇nceleme

2. Juul Detaylı İnceleme

JUUL Daha önce hiç görmediğiniz gibi bir e-sigara olduğunu ifade edebiliriz. Yanıcı bir sigaradan çok bir USB çubuğuna benzeyen görünümü ve onu bugün piyasadaki cihazların çoğundan ayıran özelliklerinden biridir. Yeni başlayanlar için uygun bir işlemle, sadece sigara içenler veya daha fazlasını arayan kullanıcılar için ideal bir seçenek gibi görünüyor.

Juul Salt Likit kullanır ve normal likitler ile asla kullanılmaz. Juul Podları içerisinde kendine özgü ve yüksek kaliteli salt likitler bulundurmaktadır. 2 Farklı nikotin derecesi ile satışa sunulan marka, yukarıda da belirtiğimiz üzere, 1.8 ve 5.0 olarak sunulmaktadır. Ancak son yıllarda 5.0 nikotin seviyesi yüksek olduğundan bir çok ülkede yasaklanmış ve üretimi durdurulmuştur. Bu noktada 1.8 satışları devam etmektedir. Ancak, Türkiye’de bir çok Juul Pod çeşitlerinde 5.0 oranlarının satışını yapan sitelerinde olduğunu belirtmek isteriz.


Juul Ambalaj ve Tasarımı

JUUL Vapor, ön tarafında cihazın bir resmini ve arka tarafında içeride ne olduğuyla ilgili tüm bilgileri taşıyan bir kapakla çevrili iki sürgülü tepsi ile süslenmiş, abartısız beyaz bir kutu içinde gelir.

Tepsilerden biri, içinde JUUL cihaz oturduğu ve diğerinde benzersiz manyetik USB şarj cihazının bulunduğu iki yuvaya sahiptir ve diğerinde, plastik bir ek içinde tutulan JUUL bölmelerinizi gösteren dört küçük pencere vardır.

Dış muhafazanın içinde de bazı temel talimatlar vardır.

juul tasarım

JUUL cihazının tasarımı kesinlikle ilgi çekicidir. Bölme takılıyken yaklaşık 9,5 cm boyunda dikdörtgen bir cihazdır ve bölmenin pille birleştiği elmas şeklindeki bir pencerenin yanı sıra cihazın arka tarafının alt kısmında bir JUUL logosu ve seri numarası dışında hemen hemen çıplaktır.

Diğer tek tasarım öğesi, kullanım sırasında beyaz renkte yanan, şarj olurken beyaz renkte yanıp sönen ve ayrıca kalan pil hakkında size bir fikir vermek için kullanılabilen ön kısmın üst kısmındaki bir LED ışığıdır.

Tüm bunlar, JUUL e-sigaraya kesinlikle şık bir görünüm kazandırmak için bir araya geliyor ve diğer e-sigaraların yanına yerleştirildiğinde çok sıra dışı olsa da , genel olarak oldukça havalı göründüğünü söylemeliyim. Diğer kullanıcılardan ara sıra garip bir bakış bile alabilirsiniz, ancak kesinlikle kendi estetik çekiciliğine sahiptir.

Ayrıca bir araya getirmek ve kullanmak çok basittir. JUUL bölmeleri kısmen renkli bir kapakla kapatılmıştır ve bunu, cihazın iç kısmına bağlanan metalik kontakları ortaya çıkarmak için çıkarırsınız.

Bu ucu JUUL’un üstündeki açıklığa itmeniz ve yerine oturması için biraz itmeniz yeterlidir. O zaman kullanmaya hazırsınız: sadece bir sigaradan aldığınız gibi ağızlıktan nefes alın. (ancak daha yumuşak ve daha yavaş.)

3. Juul Tatlar ve Buhar Çekimi

Buhar üretimi, benim gibi deneyimli kullanıcıların JUUL Vapor’un dikdörtgen yüzüne düz düşmesini beklediği bir alandır. Bir küçük bir kalem boyutunu sahiptir. Yeni nesil Pod Mod cihazlara kıyasla daha hoş, naif ve sade bir buhar çekimi sunar. Bu sizi şaşırtacaktır ve doyumluluk hissi yeterlidir.

JUUL e-sigarasından mod benzeri bulutlar beklememelisiniz, ancak buhar üretimi hala önemli ve eGo tarzı cihazlarla kolayca uyumludur. Geçiş yapmayı düşünen bir sigara içicisi için, JUUL’un nikotin etkisi veya buhar üretimi açısından zayıf bir ikame olduğunu hissetmeyeceğinizi söylemek yeterli: her iki cephede de gerçekten harika bir ürün olduğunu belirtmek isteriz.

Ülkemizde Juul Kullanıcılarının en çok beğendiği tatlar, Juul Mango Pod ve Juul Fruit Pod olarak belirtebilir. Tobacco serisinde ise, Juul Classic Tobacco Pod ve Juul Virginia Tobacco olarak söyleyebiliriz. Yeni başlayanlar için, meyve aromalar yerine tütün aromaları tercih etmenizi öneriyoruz. Bu tabii ki biraz kişiden kişiye değişiyor. Ancak, sigara bırakmak isteyenler için bu bir çok kullanıcı için önemli bir kriter fikrindeyim.

3.1. Juul Başlangıç Seti Starter Kit İçerisinde Hangi Podlar Yer Alıyor?

Juul Başlangıç Seti Starter Kit içerisinde, toplam 4 adet pod yer almaktadır. Bunlar Juul Mango Pod, Golden Tobacco , Juul Mint Pod ve Vanilya. Aroma tatları yüksek kalitede olup, dediğimiz gibi Türkiye satış fiyatları biraz yüksektir. Bu noktada daha ekonomik olması açısından Juul podlara salt likit dolum yapabilirsiniz. Bir pod 1.7 ml kapasitesine sahiptir. 30 mL kaliteli bir salt likit tercih ettiğinizde sizce ciddi anlamda uygun fiyatlı kullanım imkanı sağlayacaktır.

3.2. Juul Pil

JUUL vaporizatörün pil ömrü boyutla sınırlıdır, ancak yüksek nikotinli sıvılarla birlikte çalışırken ve her nefeste tatmin edici bir vuruş yapıldığında, aslında hiç de fena değil.

Çoğu sigara boyutundaki cihazlarda, tatmin edici miktarda nikotin elde etmek için hemen hemen zincirleme vape yapmanız gerekir, ancak JUUL e-sigara sigara gibi küçük oturmalarda rahatça kullanılabilir.

Ortalama bir sigara tiryakisi için genel pil ömrünü tahmin etmek zor çünkü bir seferde bir avuç nefesle yeterince nikotin elde etmiştim, ancak orta düzeyde kullanımda çoğu kullanıcıya bir gün boyunca dayanacağını söyleyebilirim. Pil ömrü söz konusu olduğunda en büyük bonus şarj oluyor: JUUL’un pili düşük seviyeden bir saat içinde tamamen şarj oluyor . Bu mükemmelden başka bir şey değil.

3.3. Juul Fiyat Türkiye Satışları Bilgilendirmesi

Juul Fiyat için ülkemizde malesef herkesin bildiği üzere fiyatlar diğer elektronik sigara ve likit fiyatlarında olduğu gibi ve hatta tüm ithal ürünlerde olduğu gibi yüksektir. Bunun başlıca sebebi ülkemizde satışların resmi olmamasından kaynaklıdır. Bu doğrultuda birden fazla aracının ürünü ülkemize getirme sürecindeki el değiştirmesinden kaynaklıdır.

Türkiye içerisinde Juul Starter Kit (Başlangıç Seti) fiyatları ortalama (Ocak 2022) 600 TL – 700 TL civarı olup, Juul Pod fiyatı ise ortalama 300 – 350 TL arasıdır. Orijinal ürün satan satış sitelerinde bu fiyat aralığında satışı yürütülmektedir. Eğer bu fiyatın çok altında bir fiyat görürseniz temkinli yaklaşmanızı öneriyorum. Zira ya sahte ürün satan sitelerdir ya da dolandırıcı sitelerdir.

Siz de Değerlendirin! Sorun ve Paylaşın!

Juul cihazları ve Podları ile ilgili bu yazımız içerisinde olmayan bir şey varsa aşağıda ki yorum bölümünden hiç çekinmeden yazabilirsiniz. Ayrıca, bir Juul kullanıcıysanız sizde ürün hakkındaki deneyimlerinizi bizimle paylaşmanızı önemle rica ediyoruz.

8.8
Juul Değerlendirme

Juul ve Juul Podları Belli Başlıklar Halinde Değerlendiriyoruz

  • Cihaz Kalietesi 9.6
  • Doyum Hissi ve Pod Kalitesi 9.3
  • Fiyatı 6.5
  • Kullanım Kolaylığı 9.8
  • Yedek Pod Temini 9
Vozol Alien 5000 Sipariş Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

VapeBak Editörü. Ürün Deneyimleri ve Merak Edilen Elektronik Sigara konularını burada sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Harika ürün, kullanımı kolay ve sigaraya mükemmel bir alternatif, bayıldım.

  2. Başlangıç ​​seti beklediğim gibi değildi ama lezzetlerine alışmaya başladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir