1. Ana Sayfa
 2. İnceleme

Uwell Caliburn G Pod Kit İncelemesi

Uwell Caliburn G Pod Kit İncelemesi
0

Uwell Caliburn G Pod Kit İncelemesi ile son yılın en çok konuşulan Elektronik Sigara Pod Kit markası olan Uwell Caliburn G Modeline bu yazımızda yer vereceğiz. Değiştirilebilir bobinlere sahip bir üstten doldurma bölmesi kitidir – bu durumda bir DTL 0,8 ohm ağ ve normal bir MTL 1.0ohm.

Uwell Caliburn G Pod Kit, dahili 690 mAh pil ile çalışır ve Tip C şarj özelliğine sahiptir. Bu sayede daha hızlı şarj olmasını sağlar. 6 Farklı renk seçeneği mevcuttur. Bunlar, Mavi, Siyah, Kırmızı ve Pembe Kahverengi olarak Türkiye’de satışa başlamıştır.

Uwell Caliburn Kutu İçeriği

Orijinal Uwell Caliburn G Kapalı kutu şeklinde yer alıp, içerisinde;

 • Uwell Caliburn G Pod Cihazı
 • Uwell Caliburn G 2ml Yedek Bölme
 • Uwell Caliburn G 0.8 Ohm Mesh Bobin
 • Uwell Caliburn 1.0 Ohm Bobin
 • USBC Kablosu Kullanım kılavuzu
uwell caliburn g kutu i̇çeriği
uwell caliburn g pod kit i̇ncelemesi 1

Uwell Caliburn G Teknik Özellikleri

690 mAh dahili pil ile çalışan Caliburn G, ülkemizde de büyük bir kullanıcı profiline ulaşmış ve kullanıcılardan büyük bir beğeni almıştır. Hem pratik, hem de kalite noktasında yüksek doyumluluk sunan, Uwell markası 18 W maksimum çıkış gücü ile tüm olanakları karşıladığını ifade edebiliriz.

Çift yönlü Hava akış sistemi başta olmak üzere, 5 kere hızlı hızlı basarak cihazı kitleme özelliği de yer alıyor. Ayrıca, üst doldurma yöntemi ile 2 ml likit dolum haznesi mevcuttur.

uwell caliburn g tasarım ve kalitesi
uwell caliburn g tasarım ve kalitesi

Tasarım ve Caliburn G Kalitesi

Ana gövdenin neyden yapıldığından tam olarak emin değilim, çinko alaşımı olduğunu tahmin etme edebilirim. Gayet sağlam ama hafif olması ile birlikte elde zengin bir hava kattığını ifade edebiliriz. Üst Bölme, tatmin edici bir tıklama ile güzel bir şekilde içeri ve dışarı geçişlidir. Ancak damla ucu oldukça sıkı bir şekilde oturur.

Tasarımı beğendiğimi ifade edebilirim. Bir tür Art Deco havası var ve Power düğmesinin etrafındaki altın yüzük çok zarif bir görünüm katıyor. Sırt gövdesi sadece hoş bir tasarım özelliği ifade etmiyor, aynı zamanda cihaza iyi bir tutuş sağlıyor. Caliburn logosu ön tarafta ve yine gerçekten çok zarif bir şekilde yapılmış.


Uwell Caliburn G İlk Kurulum ve Çalıştırma Aşaması

Cihazı kutudan çıkardıktan sonra Power düğmesine 5 defa hızlı hızlı basın cihaz açılacaktır. Eğer açıksa kapanır ve tekrar 5 defa hızlı hızlı power düğmesine basarak açın. Şarj led ışığı yeşile dönene kadar 1 saat kadar ortalama şarj olmasını bekleyin. Üst pod kısmını çıkarın ve Likit ekleyin. Likit haznesinin ağzına kadar doldurmamaya ve taşırmamaya dikkat edin. 5-10 dk bekleyin. Sonrasında power düğmesine basmadan 3-4 defa hafif çekim yapın. Daha sonra ateşleme düğmesine basarak çekim yapabilirsiniz.

Uwell Caliburn G Pod Kiti Performans Değerlendirmesi

Yeni başlayanlar ve orta seviye kullanıcıları için rahat ve yeterli bir buhar çekimi sunmaktadır. Türkiye’de de büyük ses getiren Uwell markası, bu başarı ve yoğun talebi Caliburn modeline borçlu olduğunu ifade edebiliriz. Hem şık tasarım, hem performans ve pratik kullanım açısından gayet yeterli bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Uwell Caliburn G Pod Kitinin Doldurulması

Önce doldurma yöntemi…

Bu damlama ucu kurtulmak için bir hata ve bunu sadece ben söylemiyorum. Bir arkadaşıma yedek bir kit verdim ve o da çıkarmakta gerçekten zorlandı. Doldurduktan sonra, silikon sızdırmaz güzel bir doldurma portuna sahip bir doddle.

Bölme kristal berraklığındadır, bu nedenle Likit seviyesini görmekte sorun yaşamazsınız. Ağızlığı geri takmak da biraz acı verici olabilir – sanırım sızdırmaz olmaktansa sıkı olması daha iyi.

uwell caliburn likit dolumu
uwell caliburn likit dolumu

Bobin bir itme ve çekme tarzıdır ve açıkçası bölmenin tabanındadır. Sorunsuz bir şekilde içeri ve dışarı yuva yapar – ancak yerleştirme yuvası ile doğru şekilde hizalandığından emin olun – aksi takdirde ateşleme yapmaz ve sızdırır.

Hava Akışı : Çift hava akışı var ve bu biraz basit ama dahiyane! Bölmenin tabanında küçük bir hava akımı deliği bulunur. Bölmeyi pilin üzerine yerleştirir ve yandaki eşit derecede küçük hava akımı deliği ile hizalarsanız – maksimum miktarda hava alırsınız. Açıkça, bölmeyi delikler hizalı değilken açın. Bu sayede daha kısıtlı bir çekim elde edebilirsiniz.

Uwell Caliburn G Pod Kiti 0.8ohm Mesh Bobin

0,8 ohm ağ bobini ile başladım ve 5 dakika hazırladıktan sonra hava akımı tamamen açıkken bir buhar çekimi sağladım . Bu hoş gevşek DTL vape ve lezzet şaşırtıcı gerçekten. 10’un çok havadar olduğu 1:10 ölçeğinde söyleyebilirim, bu yaklaşık 8 ila 8,5’tir. Bobini değiştirmek ve vape, lezzeti gerçekten patlatan bu küçük kısıtlama ile daha da lezzetliydi. Aynı ölçeği kullanarak 7 ila 7.5 arasında olduğunu söyleyebilirim – yine de havadar bir lezzet sunuyor.

Uwell Caliburn G Artıları ve Eksileri Nelerdir?

 • Klas tasarım Sert ama hafif Çift hava akımı seçenekleri.
 • MTL ve DTL bobinleri dahildir
 • Power düğmesi veya nefes.
 • Hızlı şarj Uzun pil ömrü – tek şarjla tam gün
 • MUHTEŞEM lezzet iyi buhar deneyimi sunuyor.
 • Üst dolgu ile Sızıntı oluşturmuyor.

Eksileri ise Üst Ağız Parça kısmını çıkarmak biraz zor oluyor.


Uwell Caliburn G Türkiye Satış Fiyatı

Uwell Caliburn G Türkiye Satış fiyatı ortalama 600 TL ile 700 TL arasında orijinal satış sitelerinde satışa sunulmuştur. Kapıda ödeme imkanı ve hızlı teslimat imkanı ile sipariş verebileceğiniz güvenilir bir kaç site mevcut. Sponsor olduğumuz siteleri ziyaret ederek ürünü inceleyebilir ve satın almak isterseniz, gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

Uwell Caliburn G Tanıtım Videosu


Uwell Caliburn G Yorum ve Değerlendirmeleriniz Neler?

Vapebak.com sitemizin inceleme bölümünde kaleme aldığımız Caliburn G ile ilgili merak ettiğiniz tüm soru, değerlendirme ve yorumlarınızı konu altında bulunan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

9.4
Değerlendirme Puanı

Uwell Caliburn G Pod Mod Kit Modelini Sizler için Puanladık

 • Tasarım 8.5
 • Yapı Kalitesi 9.5
 • Pratik Kullanım İmkanı 9.4
 • Lezzet 0.8ohm & 1.0ohm Bobin 10
Vozol Alien 5000 Sipariş Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

VapeBak Editörü. Ürün Deneyimleri ve Merak Edilen Elektronik Sigara konularını burada sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum Yap