1. Ana Sayfa
 2. Puff
Trendlerdeki Yazı

Vozol mu Elf Bar mı? Hangi Puff Daha Kaliteli?

Vozol mu Elf Bar mı? Hangi Puff Daha Kaliteli? Vapebak editörleri tarafından incelenerek tarafsız olarak değerlendirilen bu 2 markayı paylaşıyoruz.

Vozol mu Elf Bar mı? Hangi Puff Daha Kaliteli
2

Vozol mu Elf bar mı? Puff kullan at (disposable) elektronik sigara ürünlerinin yoğun olarak kullanılması ve geniş aroma çeşitleri sebebi ile talep ve beğenilerin artması, kaliteli ve güçlü markaların ön plana çıkmasına sebep olmuştur. Özellikle, Vozol Puff, Elf bar, HQD ve Nasty gibi puff markaları Türkiye’de yaygın bir talebin olması kullanıcılarının marka ve kalite noktasında kararsız kaldığı görülmektedir. Bu doğrultuda Türkiye’de iki büyük markayı sizler için karşılaştırarak bu yazımızda değerlendirme yapmaya çalıştık. Vozol mu Elf bar mı? Hangi puff daha iyi, daha kaliteli işte detaylar…

Puff bar markasından sonra ülkemize ilk giren Puff markalarından olan Elf bar ve ardından gelen Vozol markası kullanıcıların beğenisini çok kısa sürede kazandı. Yoğun talebi fırsat bilen bazı kişiler malesef markaların sahtesini yaparak ülkemizde ki satıcılara dağıttı. Bu sebeple ilk önce Puff bar daha sonra da Elf bar markası ciddi zarar gördü ve tüketicilerin bu markalardan doğal olarak uzaklaşmasına neden oldu. Aslında Puff bar markasıda, Elf bar Markasıda oldukça kaliteli, güçlü bir marka. Özellikle Elf bar BC5000 orijinali ve içerisindeki önceden doldurulmuş likit aromasının efsane olduğunu söyleyebiliriz.

Vozol mu Elf Bar mı? Eğer Elf bar ise, Elf Bar Markası Alırken Mutlaka 2 Defa düşünün!

Ancak, özellikle son altı ay içerisinde ülkemize gelen Elf Bar Puff markasının %90’ı sahte. Bu doğrultuda karşılaştırma yapmak için satışı yapılan Elf bar ürünlerinin orijinal olması gerekmektedir. Biz bu durumda Yurtdışından gelen birinden ricacı bulunarak bir adet getirdik ve denedik. Gerçekten çok ama çok iyi. Ancak tekrar açık yüreklilikle ifade etmeliyiz ki, Türkiye’de satışı yapılan, farklı noktalarda fiziki olarak satılan Elf bar markaları malesef sahte.

Peki Puff Tek Kullanımlık Elektronik Sigara ürünlerinin Sahte ya da Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Son zamanlarda QR kodu sistemleri hayatımızın bir parçası haline geldi. Pratik şekilde sorgulayarak mevcut veriye bir kaç saniyede ulaşabiliyoruz. Puff elektronik sigara ürünlerinde de QR sorgulama mevcut olup, Orijinal hologramı kazıyarak üzerinde yer alan kodu, telefondan QR ile okuttuğumuz linkten sorgulayarak orijinal olup olmadığını kolaylıkla öğrenebiliriz.

Özellikle Sahte Elf bar ürünlerinde QR okunmuyor bile. 2022 yıllarda HQD markasında yaşanan orijinal sorgulama barkodu resmi sitesine yönlendirilsede barkod numaralarından yine sahte olduğu kolaylıkla anlaşılıyordu.

Neden sahte Elf bar var da Sahte Vozol yok?

Çünkü Avrupa, Rusya ve Arap ülkelerinde Elf bar, sektörde güçlü bir hakimiyet kurdu ve talep son 6 ayda çok yüksek oranda patladı. Orijinal ürün fiyatı da yüksek olduğu için Çinde bir çok firma, markanın sahtesini malesef ürettiler. Ancak, Orijinal Vozol fiyat olarak daha uygun olduğu için ve ulusal pazarda çok ismi geçmediği için Vozol Puff markasını üretmeye gerek duymadılar. Bu sebeple Elf bar daha ön planda olduğu için Elf barın sahtesi piyasada daha fazla.

Bunu tıpkı Apple watch ve Apple Airpods Pro ürünleri gibi düşünebiliriz. Dünya çapında telefondan sonra en çok satılan aksesuar ürünleri olduğu için sahtesi çok ama çok sayıda üretilmektedir.

Türkiye’de Vozol mu Elf Bar mı tercih etmeliyim sorusuna gelirsek?

Yukarıda Elf bar puff markasının daha kaliteli olduğunu söylemiş olsakta, Vozol Elektronik Sigara puff markasıda oldukça başarılı ve aroma çeşitleri iyidir. Ayrıca son zamanlarda yaptığı yatırım ve farklı ürün serileri çıkartarak kalitesini daha üst sıralara çıkarmaya başarmışlardır. Elf Bar markasının en büyük başarısı, puff ürün içerisinde yer alan Likitleri kendi bünyelerinde üretmesidir.

Belirtiğimiz üzere Vozol puff markasıda ürettiği ürünlerin kalitesini her geçen gün biraz daha üst seviyeye çıkarmış ve aroma çeşitlerini artırmıştır. Bu sebeple, ülkemizde bu iki marka arasında tercih yapacaksanız Vozol 6000 ve Vozol 10000 çekim puff modellerini tercih etmenizi önermekteyiz. Zira, Elf Bar tarafında bir seçim yapacak olursak ve satın almaya kalkarsak muhtemelen elimize sahte bir Elf bar geçmiş olacaktır.

elfbar orijinal ve sahte karşılaştırması

Resimlerde de dikkat edildiği gibi, ürün kutuları başta olmak üzere, cihaz yapısında kolay kolay ciddi bir fark görülmüyor.

Vozol mu Elf bar mı Sorusuna Farklı bir yaklaşım Önerisi

Eğer Elf bar markasına hayran kaldıysanız ve bu markayı kullanmak isterseniz, Elf bar RF350 Pod cihazını kullanabilirsiniz. Ülkemize bu cihazlar orijinal geliyor. Kaliteli, Premium – ihtal salt likit tercihleri ile uzun soluklu kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. Elf Bar RF 350 elektronik sigara pod ürününü incelemek ve sipariş vermek istiyorsanız, PodTurkey sitesindeki ELF Bar RF350 Pod ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Vozol Elektronik Sigara Nedir? Başarısı Aroma Tatları ve Kalitesi

Vozol kullan at puff, elektronik sigara pazarında yer alan ve son yıllarda en çok tercih edilen bir markadır. Vozol, kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi sunar ve bu ürünler, çeşitli tarz ve tercihlere göre tasarlanmıştır. Vozol puff başarısı, birçok farklı faktöre dayanmaktadır.

Aroma tatları, Vozol’un en önemli özelliklerinden biridir. Vozol, yüksek kaliteli aromalar kullanarak birçok farklı tat seçeneği sunar. Müşterileri arasında en popüler tatlar arasında meyve, tatlı, nane ve mentol bulunur.

Vozol Elektronik Sigara ayrıca yüksek kaliteli malzemeler kullanır. Bu malzemeler, kullanıcılara pürüzsüz ve lezzetli bir deneyim sunar. Ürünler, dayanıklı ve uzun ömürlüdür, böylece müşteriler Vozol Elektronik Sigara ürünlerinin uzun süre kullanımından memnun kalabilirler. Vozol’un başka bir özelliği de kullanım kolaylığıdır. Ürünler, basit ve kullanımı kolaydır, böylece yeni kullanıcılar bile Vozol puff aroma tadını çıkarabilirler.


Vozol 10000 Puff Çekim

Vozol Gear serisi olan Vozol 10000 çekim Puff ürününü Vapebak.com Puff kategorisinde ayrıca detaylı olarak inceleme makalesinde yer verdik. “Vozol Gear 10000 Ürün İnceleme ve Çeşitleri” başlığını tıklayarak detaylı olarak ürünü inceleyebilir ve yorum, soru ve değerlendirmelerde bulunabilirsiniz.

vozol gear 10000 podturkey sitesinden sipairş ver

Vozol 6000 Çeşitleri Nelerdir?

Vozol Puff 6000, Vozol’un tek kullanımlık elektronik sigara serisidir. Bu seride, birçok farklı aroma ve tat seçeneği bulunur. Bazı Vozol Puff 6000 disposable çeşitleri şunlardır:

 • Peach Mango Pineapple (Ananas, Mango ve Şeftali)
 • Forest Berry Storm (Orman Meyveleri Fırtınası)
 • Cool Mint (Soğuk Nane)
 • Watermelon Bubble Gum (Sakızlı Karpuz Aroması)
 • Rainbow Candy (Gökkuşağı Şekerli Sakız Aroması)
 • BlackBerry Passion Fruit Milk Candy (Böğürtlen Orman Meyvesinin Sütle olan Karışımı)
 • Blue Razz Lemon (Ahududu ve Limon Karışımı)
 • Strawberry ICE Cream (Soğuk Çilekli Krema)
 • Kiwi Guava Fruit (Kivi ve Guava Tropikal Meyve Aromalarının Efsane Karışımı)
 • Tobacco
 • Sour APPLE ICE (Soğuk Elma)
 • Clear
 • Aloe Grape VOZOL 6000
 • Honeydew Punch (Limon, Kavun ve Nane Karışımı)
 • Vozol 6000 Yorum ve İnceleme

Bu Vozol Puff 6000 disposable çeşitleri, farklı tat tercihlerine hitap eder ve kullanıcılar arasında popülerdir. Her biri tek kullanımlık (6000 çekim) olduğundan, kullanımı kolaydır ve çevre dostu bir seçimdir. Ayrıca yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanmıştır ve pürüzsüz ve lezzetli önceden doldurulmuş salt likit yer aldığından kullanıcıya eşsiz bir deneyim sunar.

Vozol Orijinallik Sorgulama

Vozol Puff ürünlerinin orijinal olup olmadığını sorgulamak için VozolTech.com sitesinde yer alan Ürün Doğrulama Linkine (https://vozoltech.com/verify-product) tıklayarak işlemleri yürütebilirsiniz. Marka yeni yüzü ve yeni logosu ile yeni ürünler çıkardı. Bu sebeple piyasada iki farklı model olduğu için karşınıza çıkan 2 seçenekten size uygun olanı – elinizde bulunan model hangisine uygunsa – tercih etmeniz gerekiyor.

Bunlara gerek kalmadan, QR kodu okutarakta bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler için yukarıda detaylı olarak zaten sizler için yer vermiştik.

Vozol Zararlı mı?

Vozol mu Elf bar mı gibi marka ya da model olmadan şunları ifade etmek istiyoruz. Vozol Puff, elektronik sigara olarak da bilinen bir cihazdır. Elektronik sigaralar, hangi marka ya da model olursa olsun, kullanıcılara nikotin içeren buhar verirler. Nikotin, tütün ürünlerinde bulunan bir kimyasaldır ve bağımlılık yaratabilir. Ayrıca, elektronik sigaraların içeriğindeki diğer kimyasallar ve aroma maddeleri de insan sağlığı üzerinde etkileri olabilecek potansiyel riskler taşıyabilirler.

 1. Bazı araştırmalar, elektronik sigaraların zararlarını araştırmış ve bunların bazıları aşağıdaki şekildedir:
 2. Elektronik sigaraların kullanımı, solunum yolu problemlerine neden olabilir.
 3. Elektronik sigaraların kullanımı, kalp hastalıklarına neden olabilir.
 4. Elektronik sigaraların kullanımı, beyin gelişimini etkileyebilir.
 5. Elektronik sigaraların kullanımı, bağımlılık yaratabilir ve kullanıcılarda nikotin bağımlılığına neden olabilir.
 6. Elektronik sigaraların kullanımı, cihazın içeriğindeki kimyasalların sağlık üzerindeki etkileri nedeniyle, kullanıcıların kanser riskini artırabilir.

Vozol Puff kullan at gibi ürünlerin sağlık üzerindeki etkileri hala tam olarak anlaşılmamıştır ve bu nedenle uzmanlar, bu tür cihazların kullanımından kaçınılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunmaktadırlar. Bu nedenle, sağlıklı bir yaşam için elektronik sigara kullanımından kaçınmanız önerilir. Sadece klasik sigaraları bırakmaya yardımcı olması amacı ile tercih edilebilmesi, bazı çevreler tarafından uygun görülebilmektedir. Bu uygunlukta uzun süreli değil 6 aylık bir süreyi geçmeyecek şekilde olmalıdır. Eğer normal sigara kullanmıyorsanız, hiç bir elektronik sigara modelini kullanmayın!

Vozol Likit Doldurma Var mı?

Vozol ya da Elf bar ürünlerinde Likit dolumu aslında üretici tarafından puff ürünlerini ona göre üretmediği için doldurma uygun görülmemektedir. Ancak, bir çok Youtube kanallarında dolum yapıldığı ve nasıl yapıldığı gibi bir çok videolarda görülmekte ve bir çok kullanıcılarında yaptığına şahit olduğumuzu belirtmek isteriz.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken çok ince bir nokta var. Buda pamukların çok fazla yıpranmaması. Maksimum bir defa daha doluma uygun olan pamuklar için, birden fazla tekrarlanan dolum kesinlikle önerilmez.

Bu yüzden ilgili Youtube anlatım videolarında pamukların değiştirildiğini ve yeni pamuklar kullanıldığını görebilirsiniz. Ancak, yine burada dikkat edilmesi gereken bir konu daha ortaya çıkıyor. Buda Pamukların kaliteli, orijinal olması ve kanserojen madde içermemesi.

vozol 10000 puff aroma çeşitleri
vozol 10000 puff aroma çeşitleri sipariş ver

Vozol Blue Razz Lemon Aroma İçeriği

Ahududu ve limon karışımının eşsiz uyumu ile bir çok marka bu karışımı yeni yeni keşfetti ve ürün yelpazesine ekledi. Bunların ilklerinden biride Vozol Puff markası olmuştur.


Vozol mu Elf bar mı Makalemiz için Değerlendirmelerde Bulunabilirsiniz

Vapebak.com tarafından kaleme alınan Vozol mu Elf bar mı? başlıklı bu makalemiz için sizde, değerli, düşünce ve değerlendirmelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Vozol Alien 5000 Sipariş Ver
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

VapeBak Editörü. Ürün Deneyimleri ve Merak Edilen Elektronik Sigara konularını burada sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Puff Vozol ve Elf Bar konusu ile ilgili tüm soru ve taleplerinizi bu bölümden sizler için cevaplıyoruz.

 2. neden türkiyede %5 nikotin satılırken avrupadakiler %2 ben %2 arıyorum ama bulamıyorum hatta hiç nicotin içermeyen bile olabilir.saçma şekilde aroma seçeneği sunulurken nikotin miktarı seçeneğimiz yok .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir